KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12497190
nr 1249 7190
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Fiskare med nät "Kalvandö" Värmdö. Signerad, daterad -37. Olja på duk, 32x48
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 22 april 2019
kl 19:23:07
300 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert